17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Захарова нѐ искара зошто ѝ дониравме тенкови на Украина

Захарова нѐ искара зошто ѝ дониравме тенкови на Украина

Русија смета дека е голема грешка одлуката на властите на Северна Македонија да и донираат на Украина тенкови Т-72, изјави портпаролката на руското Министерство...

Latest news

- Advertisement -spot_img