13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Заев

Заев: Влегуваме во ЕУ како Македонци!

На овој важен ден сакам да им честитам на граѓаните на Република Северна Македонија. После 17 години конечно имаме голем исчекор – почнуваме преговори...

Заев: Со Алексис работевме за мир, испративме силен сигнал во светот

Со Алексис бевме решени да направиме огромен заеднички чекор за иднината на нашите земји, но и за регионот и Европа, нашиот мировен договор испрати...

Заев: Го живееме секој момент со украинскиот народ

Поранешниот премиер Зоран Заев попладнево преку „Фејсбук“ ја осуди агресијата врз Украина и упати поддршка до раководството на земјата и до украинскиот народ да...

Пендаровски: Експремиерот живее во Струмица и дека ќе формира некаква фондација

По повлекувањето од премиерската функција, некогашниот прв човек на владата и на СДСМ, Зоран Заев, целосно се повлече од македонската јавност. Па така, запрашан за...

Latest news

- Advertisement -spot_img