2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Жестока изјава на Лавров: Сакаат ова да ескалира во поголем конфликт меѓу Европа и Русија!

Жестока изјава на Лавров: Сакаат ова да ескалира во поголем конфликт меѓу Европа и Русија!

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во интервју за РТ и РИА Новости зборуваше за преговорите меѓу Москва и Киев. Според него, во...

Latest news

- Advertisement -spot_img