26.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

ЕУ Украина може по скратен пат

ЕУ Украина може по скратен пат, а Македонија не?

Австрискиот канцелар изјави дека Австрија ќе го поддржи статусот на кандидат за членство на Украина во ЕУ само под услов да нема двојни стандарди. Со...

Latest news

- Advertisement -spot_img