26.9 C
Ohrid
Thursday, August 11, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

ЕУ: Да се ​​решат отворените прашања на Балканот

ЕУ: Да се ​​решат отворените прашања на Балканот, вклучително и дијалогот Белград-Приштина

Во нацрт-заклучоците, кои треба да ги усвои Европскиот совет на самитот 23-24. Предложената европска политичка заедница нема да ги замени постоечките политики на ЕУ,...

Latest news

- Advertisement -spot_img