0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Естонија

Пет земји најавија дека самите ќе забранат влез на сите Руси доколку ЕУ не го стори тоа

Членките на Европската унија, Естонија, Летонија, Литванија, Полска и Финска, кои ја делат границата со Русија, би можеле да ги спречат руските туристи да...

Оваа земја е европската жариште на инфлација

Среде инфлациската „бура“ предизвикана од инвазијата на Украина и последиците од пандемијата, Естонија го бележи најбрзиот пораст на инфлацијата во еврозоната На централниот пазар на...

Естонскиот премиер: Забраната за влез на руски туристи е Ахилова пета на Москва

Забраната за влез на руски туристи во Шенген зоната е Ахиловата пета на Москва, изјави во петокот естонската премиерка Каја Калас, еден ден откако...

Естонија го повикува НАТО да се откаже од својот сегашен став „трип жица“ во Источна Европа

Естонија го повикува НАТО да се откаже од својот сегашен став во источна Европа и да изгради постојана сила во регионот способна да ја...

Latest news

- Advertisement -spot_img