14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

есеист и патописец

На 84-годишна возраст вчера почина академик Радован Павловски поет, есеист и патописец

На 84-годишна возраст вчера почина академик Радован Павловски поет, есеист и патописец, соопшти Македонската академија на науките и уметностите во која тој беше редовен...

Latest news

- Advertisement -spot_img