7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Ердоган доаѓа во Сочи да се сретне со Путин

Ердоган доаѓа во Сочи да се сретне со Путин

Рускиот претседател Владимир Путин на 5 август ќе се сретне со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган во црноморското одморалиште Сочи, соопшти портпаролот на...

Latest news

- Advertisement -spot_img