5.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

економија

Дали руската економија е во опасност од колапс?

Новиот извештај го покажува јасното влијание на западните санкции врз руската економија, при што податоците покажуваат дека Русија најверојатно ќе се соочи со економски...

Инфлацијата во САД го достигнува својот врв за 40 години

На Волстрит во четвртокот цените на акциите паднаа бидејќи инфлацијата во САД достигна нови највисоки нивоа во последните 40 години, па инвеститорите стравуваат дека...

Ескалацијата на војната води до хаос на пазарите: „Ситуацијата е крајно опасна“

Евентуалното прекинување на увозот на руска нафта и гас доведе до нагло зголемување на цената на овие извори на енергија. Еден барел нафта од...

Ангеловска-Бежоска: Ефектите врз нашата економија ќе зависат во голема мера од европската економија

Нашата економија, како мала и отворена е високо зависна од случувањата во европската економија. Засега не се очекува рецесија во Европската Унија. Европската централна...

Во борбата против агресијата на Путин, Европа прави потези кои беа незамисливи!

Низ континентот, но пред се во Европската Унија се прават потези кои би биле незамисливи и пред неколку недели. За неколку дена, Брисел отиде...

Latest news

- Advertisement -spot_img