7.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Еден вид инсекти може да биде отпорен на прскање од инсекти

Еден вид инсекти може да биде отпорен на прскање од инсекти

Напролет почнуваме да се бориме со разни бубачки, а многумина прибегнуваат кон разни спрејови и други средства за заштита од инсекти. Но, една неодамнешна...

Latest news

- Advertisement -spot_img