More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  дрон

  Ербас го собори рекордот: Нејзиниот дрон бил во воздух 26 дена

  Ербас го собори сопствениот рекорд за најдолг лет на авион без екипаж, откако Зефир С со соларна енергија помина 26 дена непрекинато во воздух,...

  Министерот Баножиќ: Најдовме делови од воздушна бомба во паднатиот Дрон во Загреб

  Министерот за одбрана Марио Баножиќ и началникот на ГШ Роберт Храњ во неделата наутро го следеа извлекувањето на беспилотното летало кое во петокот вечерта...

  Извлечен е дел од остатоците од дронот што се урна во Загреб

  Според досегашните информации, станува збор за воен дрон со среден дострел ТУ-141 Стрзих, кој се произведувал во поранешниот Советски Сојуз. Голем дел од леталото...

  Руски Тасс: Дронот што падна во Загреб синоќа беше соборен на Крим

  Руската новинска агенција Тас објави дека во четвртокот се урнале два украински беспилотни летала од ист тип Ту-141. „Првиот од нив падна во близина на...

  Украински дрон Ту-141 се урна во Загреб? „Многу фасцинантно парче од советската ера“

  МВР соопшти за експлозијата и падобрани во Загреб. На адресата Јарунска бб пронашле кратер, додека во пошироката зона пронашле два падобрани за кои претходно...

  Непознат авион се урна во Загреб: Пронајден кратер, два падобрани

  Градоначалникот на Загреб, Томислав Томашевиќ изјави дека се работи за голем авион и дека има повеќе фрагменти на неколку локации и дека е „неверојатна...

  Хеликоптер, дрон, кучиња и 102 полицајци уште трагаат по малиот Петар

  Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивната потрага по детето Петар Џобоски, за кое неговиот родител пријави во петокот (25.02) вечерта дека се оддалечило...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img