7.9 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Драстичен пад на побарувачката за автомобили

Драстичен пад на побарувачката за автомобили

Побарувачката за автомобили во Европската унија опадна и во јуни, 12-ти месец по ред, погодена од проблеми во синџирот на снабдување, а пад е...

Latest news

- Advertisement -spot_img