7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Драматично обраќање на Зеленски за можна нуклеарна катастрофа

Драматично обраќање на Зеленски за можна нуклеарна катастрофа

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја предупреди меѓународната заедница на опасност од нова нуклеарна катастрофа, слична на таа во Чернобил од 1986 година, јави ДПА. –...

Latest news

- Advertisement -spot_img