0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

доналд трамп

На Трамп му дозволија да се врати на Фејсбук и Инстаграм

На поранешниот американски претседател Доналд Трамп му беше дозволено да се врати на социјалните платформи Фејсбук и Инстаграм, од кои беше избркан поради упадот...

Канаѓанката признала дека се обидела да го отруe Трамп со рицинус

Канаѓанка по име Паскале Фериер се изјасни за виновна за испраќање на заканувачки писмо со рицин, потенцијално смртоносен отров, до Белата куќа во 2020...

Анкета: Повеќето Американци не сакаат Бајден повторно да се кандидира – ниту пак Трамп

Според анкетите спроведени низ Соединетите Американски Држави (САД), 70 отсто од Американците не сакаат актуелниот претседател Џозеф Бајден да се кандидира по втор пат...

Семејната компанија Трамп прогласена за виновна за финансиска и даночна измама

Семејниот бизнис на Доналд Трамп, Организацијата Трамп, во вторникот беше прогласен за виновен за финансиско и даночно затајување по судењето во Њујорк, во кое...

Трамп не сака да биде активен на Твитер

Новиот сопственик на Твитер Илон Маск кажа дека профилот на Доналд Трамп повторно е активен откако спроведе анкета на која имаше мало мнозинство за...

Маск го враќа Твитер профилот на Трамп

Илон Маск, новиот шеф на Твитер, во саботата објави дека ќе ја врати сметката на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, забранета на социјалната мрежа...

Истрагите против Трамп ќе продолжат, иако тој ја најави својата кандидатура

Одлуката на Доналд Трамп да се кандидира за Белата куќа по трет пат нема да го заштити поранешниот американски претседател од криминалните истраги со...

Доналд Трамп ја објави својата кандидатура за претседателските избори

Доналд Трамп, 45-тиот американски претседател, кој беше од 2017 до 2021 година, официјално ја поднесе својата кандидатура за следните претседателски избори во САД во...

Дали Доналд Трамп денеска ќе ја објави третата кандидатура за претседател на САД?

САД, како и целиот свет, ја очекуваат третата кандидатура на Доналд Трамп на претседателските избори. Трамп би требало вечер да ја објави својата кандидатура....

Трамп во вторник ја објави својата кандидатура за изборите во 2024 година

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во вторник ќе објави дека е „кандидат за претседателските избори“ во 2024 година, потврди во петокот негов близок советник. Магнатот...

Latest news

- Advertisement -spot_img