More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  деца

  Британските деца од предучилишна возраст не си го знаат името и основната хигиена, јадат бебешка храна!!!

  Според големото истражување спроведено низ Велика Британија, децата кои треба да тргнат на училиште не знаат како да го изговорат своето име, јадат бебешка...

  Дали коронавирусот е поврзан со необјаснети случаи на тежок хепатитис кај децата?

  Необјаснетите случаи на тежок хепатитис, пријавени кај скоро 400 деца ширум светот, би можеле да бидат резултат на низа промени во телото предизвикани од...

  Ново мистериозно заболување на црниот дроб е откриено кај децата

  Здравствените власти регистрирале неколку случаи на мистериозно заболување на црниот дроб кај деца, кое прво било откриено во Велика Британија, а потоа се проширило...

  Зошто јогата е добра за децата???

  Јога вежбите не се наменети само за возрасни, туку и за деца, бидејќи само длабокото дишење може да им помогне да се смират, да...

  Путин го евакуирал семејството во Нуклеарниот Бункер на палнината Алтај во Сибир!

  Рускиот претседател Владимир Путин последните денови ги преселува членовите на семејството во „подземен град“ во Сибир, тврди руски експерт.Станува збор за луксузен бункер со...

  (ФОТО )Деца од Киев бегаат од болнички кревети во подруми и засолништа!

  Во средината на жесток руски напади на Киев, децата се пресели од болнички кревети на подруми и засолништа. Во внатрешноста на подземните засолништа на...

  Вакцината на Pfizer / BioNTech е помалку ефикасно кај деца на возраст меѓу 5 и 11 години

  Две дози на Pfizer / BioNTech против ковид-19 се покажаа како ефикасни во спречувањето на развојот на тешка болест кај деца на возраст меѓу...

  Хуманитарна катастрофа -Деца заболени од рак во засолниште во болница во Киев без лекови, храна и вода

  Децата болни од рак и персоналот што ги лекува се сместени во подрумите на двете детски болници во Киев со намален пристап до лекови,...

  ФОТО Потресни слики од украинско-полската граница

  Поради руската инвазија на Украина, многу Украинци ја напуштаат земјата. Бегалците од Украина, главно деца и жени, пристигнуваат во голем број во соседните земји. Потресните...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img