13.3 C
Ohrid
Monday, October 3, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Денеска 355 нови заболени од ковид-19

Денеска 355 нови заболени од ковид-19

Нови 355 граѓани заболеле од ковид-19 во изминатото деноноќие, а две лица починале, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1.129 тестови, а регистрираните нови случаи се во:...

Latest news

- Advertisement -spot_img