9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Демантите на климатските промени шират лажни информации за топлотниот бран

Демантите на климатските промени шират лажни информации за топлотниот бран

Демантите на климатските промени на социјалните мрежи имаат вирален начин да ги шират своите сомнежи за време на топлотниот бран: тие објавуваат погрешни мапи...

Latest news

- Advertisement -spot_img