16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

двајца мировници загинаа

Возило на ОН налета на мина, двајца мировници загинаа, петмина беа ранети

Оклопно возило на ОН погоди мина во централниот дел на Мали, во чија експлозија загинаа двајца египетски мировници, а петмина беа тешко ранети во...

Latest news

- Advertisement -spot_img