25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Гутереш вели дека ОН мора да направат сѐ за да ја спречат

Гутереш вели дека ОН мора да направат сѐ за да ја спречат

Нуклеарната војна е незамислива, изјави генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш во Киев, зборувајќи за можна трета светска војна. Тој во четвртокот за...

Latest news

- Advertisement -spot_img