20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Гувернерот на Доњецк повика на евакуација на 350.000 луѓе од таа област

Гувернерот на Доњецк повика на евакуација на 350.000 луѓе од таа област

Руските трупи ја засилија офанзивата во Доњецк, што го натера гувернерот да побара повеќе од четвртина милион жители да се евакуираат, еден ден откако...

Latest news

- Advertisement -spot_img