7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Губењето на сетилото за мирис и вкус кај многу пациенти трае застрашувачки долго

Губењето на сетилото за мирис и вкус кај многу пациенти трае застрашувачки долго

Околу пет проценти од луѓето кои имале Ковид-19 развиле долгорочни проблеми со сетилото за мирис или вкус, покажа големата студија објавена во четвртокот, што...

Latest news

- Advertisement -spot_img