0.9 C
Ohrid
Sunday, January 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Грчкото МНР реагираше на најавите на Ердоган дека „нема да се воздржува“

Грчкото МНР реагираше на најавите на Ердоган дека „нема да се воздржува“

Грција нема никакви претензии кон Турција и е за дијалог врз основа на меѓународното право. Меѓутоа, доколку се појави потреба, ќе ги брани своите...

Latest news

- Advertisement -spot_img