17.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Грчките власти: Расчистувањето на теренот на местото на авионската несреќа со оружје напредува

Грчките власти: Расчистувањето на теренот на местото на авионската несреќа со оружје напредува

Операцијата за расчистување на теренот на местото на падот на украинскиот авион, кој превезуваше муниција од Србија, напредува забрзано и на неа работат осум...

Latest news

- Advertisement -spot_img