17.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Грчкиот министер за одбрана говори за Преспанскиот договор

Грчкиот министер за одбрана говори за Преспанскиот договор

Министерот за одбрана на Грција, Никос Панајотопулос смета дека „безусловното доделување на македонски идентитет и македонски јазик на соседите, беше мега грешка“, но сепак...

Latest news

- Advertisement -spot_img