2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Гром удрил во косовскиот рудник за јаглен Трепча

Гром удрил во косовскиот рудник за јаглен Трепча

Во косовскиоот рудник за јаглен Трепча попладнево останале заглавени 120 рудари од првата смена, поради прекин на снабдувањето со електрична енергија, јави дописникот на...

Latest news

- Advertisement -spot_img