9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Германско истражување откри ген кој го намалува ризикот од смрт од ковид-19

Германско истражување откри ген кој го намалува ризикот од смрт од ковид-19

Истражувањето на научниците од Универзитетот во Дуизбург-Есен (УДЕ) во западна Германија покажа дека одреден ген го намалува ризикот од смрт од Ковид-19 за 35...

Latest news

- Advertisement -spot_img