25.9 C
Ohrid
Wednesday, July 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Германија и натаму најголем трговски парнтер на земјава

Германија и натаму најголем трговски парнтер на земјава

Вкупната стокова размена во првите 3 месеци од годинава изнесува 5,354 милијарди долари, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Вкупната вредност на извозот на...

Latest news

- Advertisement -spot_img