14.3 C
Ohrid
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Генчовска тврди дека францускиот предлог не е променет

Генчовска тврди дека францускиот предлог не е променет

Бугарската министерка за надворешни работи во оставка Теодора Генчовска за БГНЕС изјави дека нема нов француски предлог што се разликува од веќе одобрениот во бугарскиот парламент. На...

Latest news

- Advertisement -spot_img