25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

време

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Времето претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и...

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, а во попладневните и вечерните часови наместа ќе има развој...

Времето денес сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со услови за краткотраен пороен дожд попладне во југоисточните делови на Македонија.Ќе...

Времето денес ќе биде сончево и топло

Времето денеска претпладне ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност...

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Времето ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе...

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне особено во западните делови ќе биде нестабилно со...

Каков викенд нѐ очекува?

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе...

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, наутро посвежо, а преку денот топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен...

Времето денес сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето во земјава ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Поради разведрувањето утринските температури ќе бидат ниски за овој период...

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен...

Latest news

- Advertisement -spot_img