14.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

вработени

Од септември во Германија бонус од 300 евра – еве кој ќе го добие

Вработените во Германија од септември ќе добиваат еднократен бонус во износ од 300 евра за помош при поскапувањето на енергенсите. Откако пензионерите и студентите претходно...

Штрајкот на вработените на Управата за водење матични книги ќе продолжи , со 200 евра плата не се живее!!!

Штрајкот на вработените на Управата за водење матични книги ќе продолжи се до исполнување на барањата за потпишување колективен договор, линеарно зголемување на платите...

Latest news

- Advertisement -spot_img