7.9 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Во Украина дефинитивно се извршени воени злосторства

Во Украина дефинитивно се извршени воени злосторства

Истражната комисија на Обединетите Нации (ОН) откри различни руски воени злосторства во Украина, јави ДПА. Меѓу другото, експертите документираа сексуални и поврзани со полот, насилни...

Latest news

- Advertisement -spot_img