9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Изборот на Весна Дамева за претседателка на Судскиот совет е скандалозен и срамен

Изборот на Весна Дамева за претседателка на Судскиот совет е скандалозен и срамен, според ВМРО-ДПМНЕ. Партијата во соопштение вели дека со овој, според нив,...

Мицкоски – Македонското стопанство плаќа три пати поскапа струја од сите во регионот

Владата не ја говори вистината кога зборува дека инфлацијата е увезена и дека ја субвенционира цената на струјата за граѓаните и стопанството, тврди лидерот...

18,6% ЗА ВМРО-ДПМНЕ СПРЕМА 9,4% ЗА СДСМ ,НОВА АНКЕТА КОЈА ГОВОРИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ДОВЕРБАТА КОН СДСМ НА ГРАЃАНИТЕ

Речиси 60 отсто од анкетираните македонски граѓани одговориле негативно на прашањето дали Македонија се движи во позитивна или негативна насока. Најголема одговорност за состојбата...

ВМРО ДПМНЕ – СДСМ и Димитар Ковачевски, како наследници на комунистичкиот режим, треба веднаш да им се извинат на граѓаните, и семејствата на жртвите...

СДСМ и Димитар Ковачевски, како наследници на комунистичкиот режим, треба веднаш да им се извинат на граѓаните, и семејствата на жртвите од комунистичкиот режим...

Мицкоски шокиран од изјавата на Пендаровски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото гостување во Радио Лидер зборувајќи за ситуацијата со студентите и односот на власта кон нив, ја коментираше...

Мицкоски- Аферата „Паразити“ го покажува третманот на власта кон народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за порталот Република вели дека со аферата „Паразити“ којашто деновиве ја обелодени партијата се покажува нефер третманот...

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот трансформатор за третиот блок во РЕК Битола ќе доцни со испораката поради транспортни проблеми, а генераторот во ТЕЦ Неготино е во дефект

Новиот трансформатор за третиот блок во РЕК Битола ќе доцни со испораката поради транспортни проблеми, а генераторот во ТЕЦ Неготино е во дефект, предупредува...

ВМРО-ДПМНЕ: ФЗО итно да ги објави извештаите за работа на клиниките во кампусот „Mајка Тереза“, во спротивно неговата работа ќе се сведе на циркус

ФЗО итно да ги објави извештаите за работа на клиниките во кампусот „Mајка Тереза“, во спротивно неговата работа ќе се сведе на циркус – оцени денеска во...

ВМРО-ДПМНЕ: На шефот на протокол во МНР му следува унапредување

Директорот на протокол на Министерството за надворешни работи (МНР), којшто го згреши знамето на Словенија, не е разрешен од функцијата туку е унапреден во...

Бакраческа: Со оваа ненародна и предавничка власт има за жал човечки жртви, застој, бавна динамика и зголемени трошоци, казни и фрлени пари, само автопатот...

Интегрален текст од прес-конференцијата на пратеничките од ВМРО-ДПМНЕ на која зборуваше Грација Бакраческа. Почитувана македонска јавност, Се наоѓаме во близина на манастирот „Св. Еразмо“, на делницата...

Latest news

- Advertisement -spot_img