5.2 C
Ohrid
Wednesday, November 30, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Владимир Путин

Путин нема да дојде на самитот на Г-20 на Бали

Рускиот претседател Владимир Путин нема да присуствува на самитот на Г-20 следната недела на Бали, изјавија од руската амбасада за Франс прес во четвртокот,...

Путин е домаќин на мировниот состанок на лидерите на Ерменија и Азербејџан во Сочи

Рускиот претседател Владимир Путин беше домаќин на мировниот состанок на лидерите на Ерменија и Азербејџан во Сочи, во обид да се реши долгогодишниот територијален...

Путин во голем говор ја откри својата цел!!!

Во нов извештај, Институтот за проучување на војната (ISW) го анализираше големиот говор на рускиот претседател Владимир Путин на конференцијата на клубот за дискусија...

Не е само нуклеарно оружје, Путин има на располагање уште 4 опции за ескалација на војната

Откако рускиот претседател Владимир Путин ја заостри реториката и упати серија нуклеарни закани во последните неколку недели, воените експерти истакнаа дека има и голем...

Маск негира дека разговарал со Путин за мировниот план за Украина

Извршниот директор на Tesla, Илон Маск, ги негираше тврдењата дека разговарал директно со рускиот претседател Владимир Путин во последните недели за војната во Украина...

Путин свика важен состанок, ги собира клучните луѓе

Рускиот претседател Владимир Путин за денеска свика состанок на неговиот Совет за безбедност, формат во кој ќе се соберат клучни министри, политички претставници и...

Ким Џонг ОН му испрати писмо на Путин, го пофали неговото „лидерство“ против САД

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун испрати писмо до рускиот претседател Владимир Путин на неговиот 70-ти роденден во кое го пофали неговото лидерство против „предизвиците и...

Путин го промовираше Кадиров во чин генерал-полковник.

Чеченскиот лидер и еден од најблиските сојузници на рускиот претседател Владимир Путин, Рамзан Кадиров, е унапреден. „Сакам да споделам уште една добра вест со вас....

Путин потпиша закони за прием на нови територии во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша федерални уставни закони за прием на нови територии во Русија и формирање на нови субјекти на федерацијата, пренесе РИА...

Путин ги стави сите карти на маса!!!

Со објавувањето на петочната анексија на украинските региони Луганск и Доњецк, како и делови од Запорожје и Керсон, рускиот претседател Владимир Путин го покажа...

Latest news

- Advertisement -spot_img