8.9 C
Ohrid
Sunday, December 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

виена

Објавена листа на најдобри и најлоши градови за живеење

Виена е прогласена за најдобар град во светот за живеење, според EIU (Economist Intelligence Unit), што е првпат овој високорангиран град да го заземе...

Хакерски напад на катедралата ги разбуди Виенците

Жителите на центарот на Виена во средата навечер ги разбуди непрестајното ѕвонење на катедралата Св. Стјепан, што се должи на хакерски напад врз компјутерски...

Latest news

- Advertisement -spot_img