7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Велика Британија денеска би можела да го има најтоплиот ден во историјата

Велика Британија денеска би можела да го има најтоплиот ден во историјата

Велика Британија денеска би можела да го има најтоплиот ден во историјата, бидејќи се очекува температурите да достигнат до 41 Целзиусов степен. Метеоролошката служба издаде...

Latest news

- Advertisement -spot_img