3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Буш помладиот по грешка ја нарече инвазијата на Ирак неоправдана

Буш помладиот по грешка ја нарече инвазијата на Ирак неоправдана

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш беше прилично незгодно одбранет во говорот на настан во Далас во средата. Додека тој остро го критикуваше однесувањето на...

Latest news

- Advertisement -spot_img