25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Бугарската блокада предизвикува нестабилност во регионот

Бугарската блокада предизвикува нестабилност во регионот

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска предложи промена на пристапот на Европската унија кон БиХ, односно брзо доделување кандидатски статус на земјата, по што ќе...

Latest news

- Advertisement -spot_img