More
  - Advertisement -spot_img

  TAG

  брутална агресија

  Веќе во 2014 година, принцот Чарлс го нарече Путин Хитлер, а сега тој остро ја осуди агресијата

  Британскиот престолонаследник Чарлс во вторникот ја нарече руската инвазија на Украина „брутална агресија“ и изрази солидарност со Украинците кои се спротивставуваат на нападот. Најстариот син...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img