2.9 C
Ohrid
Tuesday, January 31, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Блинкен вели дека Русија не може да ги троши парите заработени од нафтата

Блинкен вели дека Русија не може да ги троши парите заработени од нафтата

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска во Елмау изјави дека санкциите воведени од западните држави кон Русија поради агресијата врз Украина имаат „длабоко влијание“. Тој...

Latest news

- Advertisement -spot_img