9.9 C
Ohrid
Tuesday, October 4, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Битиќи вели дека инфлацијата годинава нема да надмине 11 отсто

Битиќи вели дека инфлацијата годинава нема да надмине 11 отсто

„По закон, ЕСМ треба да понуди 60 отсто од потребните количини електрична енергија за ЕВН. Ние како Влада донесовме одлука 100 отсто од електричната...

Latest news

- Advertisement -spot_img