2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

беким сали

(Ексклузивно) Беким Сали и Јовче Стојкоски до лажниот лекар Коруноваски-Ќе ти ги завршиме двата испити и ќе ти дадеме положен државен испит само да...

Нов скандал во режија на министерот за здравство Беким Сали (Мали Бујар) во тандем со директорот на ЈЗУ Здравствен дом -Вевчани Јовче Стојкоски ,сканадал...

Осми патник Беким Сали во нов криминал ,сега во фамозно „Македонско имплантолошко здружение“,среќа што нема здружение за пресадување на мозок!!!

Министерот Беким Сали присуствувал и отворал симпозиум на непостоечко здружение и истото го објавил на официјалната страна на Министерството за здравство, велат од Иницијативата...

Скандали,физички пресметки,оставки,бркање од работа во кабинетот на национал шовиностот Беким Салин,го напуштил и шефот на кабинет Меритон Цивули

Нов скандал го тресе министерството за здравство и повторно како главен актер - шејтан се појавува Беким Сали „Мали Бујар“попатно залутан министер за здравство! Како...

Сали: Ќе преземеме соодветни мерки, односно ќе ги разрешиме или казниме директорите доколку под нивно влијание се формирале платите

Ќе преземеме соодветни мерки, односно ќе ги разрешиме или казниме директорите доколку под нивно влијание се формирале платите, рече министерот за здравство Беким Сали во одговор на новинарско...

Hasta la vista Беким Сали, каков крај!!!

„Заминува Беким Сали од министерската позиција во Здравство“,обзнани Охридскај на ден 23.08.2022 година. „Беким Сали министер за здравство, најнеуспешниот министер во Владата на Ковачевски, откако...

Заминува Беким Сали од министерската позиција во Здравство

Беким Сали министер за здравство , најнеуспешниот министер во валдата на Ковачевски ,од како направи р'шум во најсензитивниот ресор ,до крајот на септември ќе...

БУХОВА-немам контакти со Жан Митрев,дозволата за „Жан Митрев“ е дадена од Министерството за здравство, а што пишува во неа ќе ви каже министерот

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) Ирина Сотирова Бухова тврди дека нема, ниту претходно, во изминатите 22 месеца, имала контакти со Жан...

ЕКСКЛУЗИВНО- Охридскај дознава што утре ќе обзнани Беким Сали во врска случајот „Жан Митрев“ eве како ќе лаже Беким Сали

Охридскај ексклузивно објавува што утре ќе ви соопшти министерот за здравство Беким Сали во врска вондредниот испекциски надзор на работењето на клиниката Жан Митрев. Беким...

Сали сака да ја сокрие одговорноста на Лирим Шабани од МАЛМЕД .Во јавното здравство се умираше ефтино, богатите во приватното здравство умираа скапо

Јавното обвинителство оформило предмет по документарната емисија „Нечиста крв“ објавена на ИРЛ заработењето на клиниката ЖАН МИТРЕВ.Парадата на иснтитуциите започна и тоа оној момент...

Владата го задолжи Министерството за здравство да ги разгледа детално информациите поврзани со Жан Митрев

Владата на Република Северна Македонија на денешната 61-ва седница одржана онлајн, преку видео конференциска врска, го задолжи Министерството за здравство да ги разгледа детално...

Latest news

- Advertisement -spot_img