17.9 C
Ohrid
Tuesday, September 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Бајден: Принцот Бин Салман ја негираше одговорноста за убиството на Кашоги

Бајден: Принцот Бин Салман ја негираше одговорноста за убиството на Кашоги

Американскиот претседател Џозеф Бајден рече дека покренал прашање за „безобразното“ убиство на саудискиот новинар Џамал ​​Кашоги за време на состанокот во Џеда со саудискиот...

Latest news

- Advertisement -spot_img