16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

а на премиерската функција ќе остане до есен

Борис Џонсон се согласи да поднесе оставка од функцијата претседател на Конзервативната партија, а на премиерската функција ќе остане до есен

Премирерот на Велика Британија, Борис Џонсон се согласи да поднесе оставка, објавија денеска дел од британските медиуми. Би-би-си објави дека Џонсон денеска ќе поднесе оставка од...

Latest news

- Advertisement -spot_img