2.9 C
Ohrid
Sunday, November 27, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

антонио гутереш

Шефот на ОН: Човештвото е на само еден чекор од нуклеарно уништување

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш предупреди дека „човештвото е само едно недоразбирање, една погрешна проценка далеку од нуклеарното уништување“. Гутереш, говорејќи на почетокот на...

Гутереш: Светот се соочува со закана од нова студена војна со нуклеарен призвук и наплив на екстремен национализам

Светот се соочува со закана од нова студена војна со нуклеарен призвук и наплив на екстремен национализам, предупреди денеска генералниот секретар на ОН, Антонио...

Проблемот со глобалната безбедност на храната не е решлив без украинско и руско производство

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш во средата предупреди дека проблемот со глобалната безбедност на храната не може да се реши без обновување на...

Генералниот секретар на ОН Гутереш : Руските војници во Донбас не можат да бидат мировници!!

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, во вторникот изјави дека руските трупи во источна Украина не можат да бидат „мировници“ како што ги нарече...

Latest news

- Advertisement -spot_img