20.9 C
Ohrid
Sunday, October 2, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Антивоспалителна молекула може да биде клучна во лекувањето на астмата

Антивоспалителна молекула може да биде клучна во лекувањето на астмата

Новата класа на имунотерапевтски лекови, кои се користат за лекување на артритис, псоријаза и воспалителна болест на цревата, може да делува и за луѓе...

Latest news

- Advertisement -spot_img