9.9 C
Ohrid
Tuesday, December 6, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Америка

Важни дуели на изборите: Американците гласаат за ново свикување на Претставничкиот дом

Гигант со качулки против суперѕвезда хирург и легенда на американскиот фудбал против свештеник - на 8 ноември Американците ќе гласаат на среднорочни избори за...

Употребата на марихуана е во пораст кај младите Американци

Употребата на марихуана кај младите Американци минатата година достигна рекорд, а употребата на халуциногени супстанци е во пораст, покажува неодамнешното истражување. Четириесет и три проценти...

Америка може да се опише со зборот „АУСУФУТИМАЕХЕА“…(ВИДЕО)

Американскиот претседател Џо Бајден направи нов гаф, кој може да се опише со зборот „АСУФУТИМАЕХЕА“. Тоа е всушност нејасното брборење кое следеше по неговата...

Недостигот од формула за млеко за бебиња во САД им донесе профит на производителите

Големиот недостиг на формула за бебиња во Соединетите држави ја зголеми заработката на производителите поради големата побарувачка и монополите, се вели во новиот извештај.Според...

Американскиот министер за одбрана: Кина станува поагресивна

Соединетите држави ќе го направат својот дел за да ги намалат тензиите со Кина и да спречат конфликт, иако Пекинг станува се поагресивен во...

Путин: Енергетската и прехранбената криза во светот немаат никаква врска со Русија

Рускиот претседател Владимир Путин повтори дека постапките на Москва немаат никаква врска со енергетската и прехранбената криза во светот и повторно го обвини Западот...

Пентагон: Кинеските и руските амбиции во вселената претставуваат закана

Како и на Земјата, Кина и Русија претставуваат најголема закана за американските национални безбедносни интереси во вселената, се вели во новиот извештај објавен во...

Претставничкиот дом на САД ја поддржа легализацијата на марихуаната, преминот во Сенатот е под знак прашалник

Претставничкиот дом на САД во петокот го усвои предлог-законот за укинување на федералната забрана за марихуана што им создаде правни главоболки на корисниците и...

Руската актерка Евгенија Брик почина од рак на 40-годишна возраст во Лос Анџелес, Америка

Руската актерка Евгенија Брик почина од рак на 40-годишна возраст во Лос Анџелес, Америка. Брик веќе подолго време се борела со тешката болест, но деталите...

Latest news

- Advertisement -spot_img