7.9 C
Ohrid
Thursday, December 1, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Американска порака до Пјонгјанг – носачот на авиони пристигна во Јужна Кореја

Американска порака до Пјонгјанг – носачот на авиони пристигна во Јужна Кореја

Американски носач на авиони пристигна во Јужна Кореја за прв пат по четири години, каде ќе им се придружи на другите бродови во демонстрација...

Latest news

- Advertisement -spot_img