7.6 C
Ohrid
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Алонсо го замени Фетел во Астон Мартин

Алонсо го замени Фетел во Астон Мартин

Фернандо Алонсо ќе биде возач на Астон Мартин од 2023 година. Тој ќе го замени Себастијан Фетел, кој најави повлекување во четвртокот пред трката...

Latest news

- Advertisement -spot_img