3.3 C
Ohrid
Saturday, February 4, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Александар Вучиќ

Вучиќ нема да го потпише договорот со Приштина

Договорот меѓу Белград и Приштина, кога ќе дојде време, нема да го потпише претседателот Александар Вучиќ, иако со години е главен преговарач во дијалогот,...

Путин му испрати трогателна честитка на Вучиќ: Прочитајте што му напиша

Рускиот претседател Владимир Путин оваа година избра само избрана група на луѓе на кои ќе им испрати новогодишна честитка, а меѓу нив беше и...

Александар Вучиќ, претседателот на Србија ја направи својата прва батерија од литиум во својот живот заедно со српски студенти во Норвешка

Александар Вучиќ, претседателот на Србија ја направи својата прва батерија од литиум во својот живот заедно со српски студенти во Норвешка. „Да ми кажеше некој...

Вучиќ: Не успеавме да постигнеме апсолутно никаков договор со Косово, не знам зошто

Србија и Косово не успеаја да постигнат договор во разговорите под покровителство на ЕУ за спорот околу регистарските таблички, изјави во понеделникот српскиот претседател...

Вучиќ и Курти се сретнаа во Брисел

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Аљбин Курти се сретнаа во Брисел како дел од дијалогот на високо ниво свикан од ЕУ во...

Вучиќ и Курти на итен состанок во Брисел

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Аљбин Курти денеска во Брисел ќе учествуваат на итен состанок на високо ниво во рамките на дијалогот...

Вучиќ му честиташе на Додик: Убеден сум дека ќе ги зачувате мирот и стабилноста во Босна и Херцеговина

Српскиот претседател Александар Вучиќ му испратил честитка на Милорад Додик по повод неговиот избор за претседател на Република Српска, соопштија од кабинетот на Вучиќ. -„Убеден...

ЗГОЛЕМЕНИ Тензии во односите меѓу Србија и Хрватска од како не се дозволи ненајавена приватна посета на српскиот претседател Александар Вучиќ

Одлуката на Загреб да не дозволи ненајавена приватна посета на српскиот претседател Александар Вучиќ на меморијалниот простор на логорот Јасеновац ги зголеми тензиите во...

Вучиќ прогласи победа: Доби торта во која беше прикажан како излегува од фрижидер

Во неделата во Србија се одржаа претседателски и парламентарни избори. Според прелиминарните резултати, претседателот Александар Вучиќ го доби својот втор последователен мандат, а неговата...

На повидок уште една победа: Александар Вучиќ најверојатно ќе остане на власт

Со уште една победа на повидок, српскиот популистички претседател Александар Вучиќ се чини дека е подготвен да го продолжи своето владеење со земјата откако...

Latest news

- Advertisement -spot_img