16.9 C
Ohrid
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -spot_img

TAG

Аларм во Јапонија поради Кина: „Се наоѓаме на пресврт

Аларм во Јапонија поради Кина: „Се наоѓаме на пресврт, логиката на брутална сила завладеа“

За време на посетата на Вашингтон, јапонскиот министер за надворешни работи Јошимаса Хајаши алармираше поради однесувањето на Кина во Индо-Пацификот, истакнувајќи дека „логиката на...

Latest news

- Advertisement -spot_img